متاسایکوز چیست؟

Rate this post

متاسایکوز چیست؟

اعتیاد به مواد مخدر می تواند بر تمام جنبه های زندگی شما تأثیر بگذارد. برای بسیاری از افراد، استفاده از متمم به عنوان راهی برای لذت بردن از مهمانی ها، بیدار ماندن و حفظ انرژی آغاز شد. متأسفانه مصرف متا آمفتامین خطرناک است و خطراتی را برای سلامت جسمی و روانی به همراه دارد. اگر شما یا شخصی که به او اهمیت می دهید، یک دوره روان پریشی مرتبط با متابولیک را تجربه کرده است، ممکن است سوالات مهمی در مورد آن داشته باشید. روان پریشی متا آمفتامین چیست؟ آیا درمان اعتیاد می تواند به فردی که از متا آمفتامین استفاده می کند کمک کند؟ یادگیری بیشتر در مورد اعتیاد به متا آمفتامین و درمان سوء مصرف مواد به طور کلی می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در مورد مراقبت های بهبودی بگیرید.

متاسایکوز

روان پریشی متا چیست و چرا اتفاق می افتد؟

روان پریشی وضعیتی است که در آن ادراک شخص از واقعیت تحریف می شود و باعث می شود که در تمایز بین آنچه واقعی و غیر واقعی است دچار مشکل شوند. گاهی اوقات این حالت به شکل توهم، ایده هایی که منطقی نیستند یا احساسات پارانوئیدی به خود می گیرد ظاهر شود. متا دارویی است که بر روی سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد، بنابراین می تواند مشکلاتی در مغز، اعصاب و حواس ایجاد کند. هنگامی نواحی بدن به دلیل استفاده از متاتیک به درستی کار نکند، می تواند منجر به علائم شدید جسمی و روانی شوند.

آیا روان‌پریشی متا فقط برای افرادی اتفاق می‌افتد که قبلاً درگیر مشکلات ذهنی و روانی بوده اند ؟

استفاده از متا آمفتامین می تواند علائم روانپزشکی ایجاد کند یا علائم را تشدید کند اگر فرد قبلاً با یک بیماری روانی روبرو است. با این حال، حتی افرادی که سابقه بیماری روانی ندارند نیز می توانند علائم روانپزشکی و حتی دوره های روان پریشی را تجربه کنند.

علائم روان پریشی متا چیست؟

متاسایکوز دارای ویژگی های مشابه با علائم روان پریشی ناشی از نگرانی های مربوط به سلامت روان است. برخی از شایع ترین علائم متاسایکوز عبارتند از:
  • توهمات بصری، یا دیدن چیزهایی که وجود ندارند
  • توهمات شنوایی، یا شنیدن چیزها
  • توهمات لمسی، مانند احساس خزیدن چیزی بر روی پوست
  • ایده های پارانوئید، یا فکر کردن به اینکه مردم “به دنبال شما هستند”
  • ایده های عجیب در مورد افراد دیگر یا جهان
  • رفتار غیر منطقی و غیرقابل پیش بینی مانند رفتارهای بشدت خشونت آمیز یا عصبانیت شدید
اگر هر یک از این علائم را در یکی از نزدیکان خود مشاهده کرده اید، باید در اسرع وقت کمک بگیرید. روان پریشی متا قابل درمان است، اما هر چه زودتر به دنبال کمک باشید، برنامه درمانی موفق تر خواهد بود.

چه مدت طول می کشد و چگونه می توان از آن پیشگیری کرد؟

گاهی اوقات، متاسایکوز فقط برای چند ساعت طول می کشد، زیرا متمم اثربخشی خود را از دست می دهد. با این حال، در دوره های زمانی طولانی تر، استفاده از متمم می تواند منجر به دوره های روان پریشی شود که می تواند روزها، هفته ها یا بیشتر طول بکشد.

به خصوص اگر فردی در حال حاضر با یک وضعیت سلامت روانی زندگی می کند، استفاده از متمم می تواند یک خطر قوی برای بیماری روانی طولانی مدت باشد. بهترین راه برای جلوگیری از تجربه دوره‌های روان پریشی متا، قطع استفاده از متا است. علاوه بر بسیاری از خطرات سلامتی دیگری که استفاده از متمم به همراه دارد، کاهش خطر بیماری های روانپزشکی دلیل بسیار خوبی برای فکر کردن به  درمان اعتیاد به متا است.

آیا یک برنامه درمان اعتیاد به مواد مخدر می تواند کمک کند؟

اگر شما یا یکی از عزیزانتان از متا استفاده کرده اید، وقت آن رسیده است که کمک بخواهید. متأسفانه افرادی که از متا استفاده می کنند در محل کار یا مدرسه، در روابط خانوادگی و شخصی خود و حتی با مجریان قانون مشکل دارند. جستجوی درمان برای مصرف مواد و اعتیاد می تواند به شما یا عزیزانتان کمک کند تا زندگی سالم و شادی داشته باشید.

کمپ ترک اعتیاد پدیده چکونه می تواند کمک کند؟

در کلینیک ترک اعتیاد پدیده با پرسنل مجرب و 15 سال سابقه کار با محیطی آرام و خدماتی ویژه می توانیم به شما کمک کنیم تا این نوع اعتیاد را درمان کنید و آماده ورود به زندگی شاد و بدون استرس شوید اگر  شما نیز از این وضعیت خسته شده اید با امکانات هتلینگ ، آزمایشهای روزانه و پزشکان مستقر در مرکز میتوانیم یاری بخش شما باشیم

 

متا سایکوز
با ما در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، تجربه‌ی بهترین روش‌های درمان اعتیاد را کسب کنید.