ترک حشیش | عوارض مصرف حشیش چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

حشیش چیست؟

حشیش یک ماده مخدر است که به صورت طبیعی و از فشرده کردن گیاهی به نام شاهدانه بدست می‌آید. تاثیرات روی بدن مانند تاثیر ماری جوانا یا گل روی بدن است. در واقع اعتیاد مخدر به نوعی روانی است. افرادی که به حشیش اعتیاد دارند بعد از مصرف این ماده مخدر دچار سرخوشی و حس آرامش کاذب می‌شوند.حشیش دارای رنگ قهوه ای و حالت نرم می‌باشد. در ادامه به بررسی بیشتر و راه های ترک حشیش و عوارض مصرف خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

تاریخچه مصرف حشیش

تاریخچه مصرف حشیش
تاریخچه مصرف حشیش
در گذشته از گیاهی که حشیش از آن بدست می‌آید به عنوان غذا و دارو استفاده میکردند. تا قبل از دهه 1900 از خواص دارویی گیاه شاهدانه استفاده های زیادی میکردند. استفاده های مختلف مانند بی حس کننده موضعی، ضد اسپاسم، ضد افسردگی، محرک اشتها، ضد آسم و آنتی بیوتیک و… با ورود به قرن بیست و یکم، برخی از کشورها با اقداماتی برای غیرقانونی کردن حشیش، رویکرد خود را نسبت به شاهدانه تغییر دادند.

حشیش همچنین با نام های سیگاری، پنیر، منگ، بنگ و چرس که نام افغانی این ماده است نیز شناخته می‌شود.

 

روش مصرف حشیش

روش مصرف حشیش
روش مصرف حشیش

حشیش عموماً از طریق روش های مختلف دود می شود : پیپ ها ، قلیان ها ، سیگارت ، یا به تازگی در کاغذ سیگارهایی که خالی شده اند . حشیش گاهی به صورت خوراکی ، معمولاً با مخلوط کردن در غذا نیز مصرف می شود . به تازگی دستگاه هایی ساخته شده اند که حشیش در آن ها تبخیر می شود . مانند سایر مواد روان گردان ، دود کردن و تبخیر  معمولاً موجب شروع سریع تر و تجربیات شدیدتر تاثیرات دلخواه می شود .

ترک حشیش

ترک حشیش به صورت اصولی و با استفاده از روش های نوین در کمپ ترک اعتیاد پدیده صورت میگیرد. زمان لازم برای سم زدایی که از مهم ترین مراحل ترک اعتیاد حشیش است حدود 7 الی 10 هفته میباشد. متاسفانه در صورتی که ترک حشیش اصولی نباشد بعد از گذشت دو هفته از ترک فرد به دلیل عدم تحمل علائم ترک باز به سمت اعتیاد بازمی‌گردد. بنابراین توصیه ما به شما مراجعه به کمپ و ترک اعتیاد به صورت اصولی میباشد. علائم ترک اعتیاد حشیش زیاد زمان بر نیست و بعد از چند روز کاهش پیدا میکند.

از مهم ترین اصول ترک اعتیاد هر ماده مخدر حمایت های روانی از فرد است. با برگزاری جلسات روان درمانی و حمایت های لازم فرد انگیزه پیدا کرده و گذراندن دوره ترک اعتیاد برای او آسان تر خواهد بود. با گذشت تقریبا دوهفته از سم زدایی برخی علائم روانی در فرد بروز پیدا خواهد کرد.عوارضی مانند: احساس خستگی مزمن، پرخاشگری و خشم، اختلالات خواب و احساس افسردگی از جمله این عوارض هستند. با گذشت از این دوره فرد به دوره جدیدی وارد شده که باید سعی کند هویت اصلی و شخصیت و افکار قبل از اعتیاد را به خود بگیرد.

کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی برای مشاوره راحت تر شما عزیزان امکان مشاوره از طریق واتساپ را فراهم کرده تا به راحتی سوالات و ابهامات خود درباره ترک حشیش را برطرف کنید. برای ارتباط با مشاوران کمپ روی لینک کلیک کنید.

مشاوره در واتساپ W

عوارض مصرف حشیش:

روش مصرف حشیش
روش مصرف حشیش
 •  اختلال خواب و فعالیت جنسی
 •  اختلالات حافظه و یادگیری
 •  تغییر غلظت هورمون های جنسی (در زنان اختلال بی‌نظمی دوران قاعدگی)
 •  تحلیل بافت مغز
 •  تشنج
 •  اختلال فعالیت ایمنی بدن 
 •  کاهش و ناتوانی قدرت تجزیه و تحلیل مغز
 • بی حالی و عدم انگیزه
 •  مشکلات تعادل و مهارت‌‌های حركتی
 •  افزایش احتمال ابتلا به سرطان ریه
 •  بیماری‌های تنفسی مزمن
 •  احتمال بروز اختلالات اضطراب، توهم، هذیان و دیوانگی
 •  اختلال در حواس بینایی، شنوایی و لامسه، افزایش حساسیت به محرک های بیرونی مثل رنگ
 •  آسیب ژنتیكی (فرزندان فرد را مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی میکند)
 •  اختلال در درک مکان و زمان

 

ترک حشیش با دارو

روش مصرف حشیش
روش مصرف حشیش

متاسفانه رایج شده برخی افراد بدون مراجعه به کمپ و دریافت مشاوره اقدام به ترک حشیش و یا مواد مخدر دیگر میکنند. از شایع ترین اشتباهات استفاده از متادون و قرص ب2 میباشد. متادون و ب2 از داروهایی هستند که به تنهایی اعتیادآور بوده و فرد با جایگزین کردن این داروها به خود این داروها اعتیاد پیدا کرده و دچار عوارض دیگر نیز خواهند شد. در نهایت باید گفت که جایگزین کردن متادون برای افرادی که قصد ترک اعتیاد را دارند روشی غلط بوده و باتوجه به اعتیاد آور بودن شدید این ماده، استقاده به طور منظم در فرایند ترک اعتیاد ممکن است عوارض جدی تری را دربر داشته باشد. ترک اعتیاد با متادون در ابتدا باعث ایحاد حس سرخوشی و ارامش شده و رفته رفته تأثیرات بسیار مخربی روی قسمت‌های مختلف بدن به جا می‌گذارد مثل کبد یا سیستم‌های عصبی، خلق و خو ، حتی در عملکرد جنسی بیمار هم تأثیر ‌می‌گذارد.

متاسفانه در پذیرش افراد جدید در کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی دیده شده افراد اقدام به ترک غیراصولی نموده و مجدد به اعتیاد بازگشت داشته اند و علاوه بر از دست دادن زمان دچار مشکلاتی مانند اعتیاد به متادون نیز شده اند. توصیه ما به شما ترک اصولی و بدون بازگشت در کمترین زمان ممکن است. کمپ ترک اعتیاد پدیده با رعایت اصول روان درمانی و روش های نوین فرایند ترک حشیش و ترک اعتیاد را برای شما عزیزان بسیار آسان نموده است.

برای بازگشت به زندگی سالم و به دور از اعتیاد همین حالا تماس بگیرید.

کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی

021-44340476

021-44340569

 

علائم ترک حشیش:

 • اختلال خواب
 • دردهای عضلانی
 • سردرد های شدید
 • تعریق شبانه
 • سوء هاضمه
 • احساس اضطراب و بیقراری

موارد ذکر شده از مواردی است که ممکن است در دوره ترک حشیش به صورت غیراصولی پدیدار و مانع ادامه دادن فرد شوند.

ترک حشیش | کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی

در صورتی که ترک حشیش و یا ترک اعتیاد به هر ماده مخدر را به تعویق انداخته شود عوارض جبران ناپذیری به وجود خواهد آمد. همانطور که گفته شد ترک اعتیاد امری اصولی بوده و ممکن است فرد در فرایند ترک عوارض جسمی و روانی مختلفی را تجربه کند که بدون داشتن علم و دانش قادر به ادامه دادن نباشد.

کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی از بهترین کمپ های ترک اعتیاد در تهران می‌باشد. فرایند ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد پدیده زیر نظر روانپزشک و روانشناس با بهره گیری از شیوه های درمانی نوین انجام میگیرد. خدمات روانکاوی و روانشناختی بعد از ترخیص از جمله خدماتی است که باعث شده فرد هیچگاه به اعتیاد بازگشت نداشته باشد. در این مرکز جلسات خانواده، مشاوره خانواده و خانواده درمانی نیز به طور مستمر صورت می‌گیرد.

برای مشاوره و پرسش های احتمالی می‌توانید با شماره تماس های مجموعه با ما در ارتباط باشید.

کمپ ترک اعتیاد پدیده رهایی 

021-44340476

021-44340569

ترک حشیش
با ما در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، تجربه‌ی بهترین روش‌های درمان اعتیاد را کسب کنید.