ترک هروئین چه احساسی دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)

ترک هروئین چه احساسی دارد؟

 

اعتیاد به مصرف هروئین یک بیماری جدی است و ترک هروئین نیاز به درمان، مراقبت و حمایت جدی دارد. افرادی که با مشکلات مربوط به مصرف هروئین دست و پنجه نرم می کنند، اغلب نگران این هستند که روند ترک این ماده مخدر چگونه خواهد بود و این باعث می شود که اغلب  به ادامه مصرف حتی زمانی که آماده ترک هستند ، سوق می دهد. یادگیری بیشتر در مورد احساس ترک هروئین و همچنین علائم فیزیکی ترک هروئین، می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را در مورد مراقبت های بهبودی خود داشته باشید. جستجوی درمان در یک مرکز ترک اعتیاد به هروئین ممکن است اولین قدم در مسیر بهبودی شما باشد.

ترک چیست و چرا اتفاق می افتد؟

ترک هروئین

هنگامی که فرد از انواع خاصی از داروها در یک دوره زمانی استفاده می کند، بدن او تغییراتی در عملکردها و سیستم های خود ایجاد می کند تا وجود دارو را درک کند. ترک هروئینگاهی اوقات به این مورد «وابستگی فیزیکی» می گویند. تا زمانی که فرد به مصرف دارو ادامه دهد، بدن این شرایط را حفظ می کند. با این حال، هنگامی که دارو به طور ناگهانی قطع می‌شود، سیستم‌ها و عملکردهای بدن باید به حالت قبلی خود بازگردند، که می‌تواند باعث مجموعه‌ای از علائم شود که گاهی اوقات «ترک» نامیده می‌شود. ترک دائمی نیست، اما تا زمانی که بدن به حالت طبیعی خود بازگردد، ادامه خواهد داشت.

علائم و نشانه های ترک هروئین

در مورد هروئین، روند ترک می تواند چالش برانگیز باشد و این به خودی خود خطرناک نیست، اما اگر فردی مصرف هروئین را برای مدتی متوقف کند و سپس دوباره به مصرف خود بازگردد، در معرض بالاترین خطر مصرف بیش از حد قرار می‌گیرد. مصرف بیش از حد مواد یک بیماری جدی  و حتی می تواند کشنده باشد، بنابراین دریافت کمک برای قطع مصرف هروئین یک راهکار بسیار خوب می تواند باشد.

برخی از علائم و نشانه های ترک هروئین عبارتند از:

  • احساس آشفتگی یا تحریک پذیری
  • خمیازه
  • عرق کردن
  • اضطراب
  • آبریزش چشم ها و بینی
  • مشکلات معده مانند گرفتگی عضلات، حالت تهوع و اسهال
  • دردهای عضلانی

چگونه درمان با کمک دارو می تواند کمک کند؟

درمان با کمک دارو (MAT) نوعی درمان برای اختلال مصرف مواد است که در آن به بیماران داروهایی داده می‌شود تا به او کمک کند تا از مصرف مواد مخدر دور شود، بدون اینکه روند ترک شدیدی داشته باشد. در مورد هروئین، ممکن است داروهایی تجویز شود که توانایی بدنی و ذهنی بیمار را برای احساس “سرخوشی و بالا بودن” هنگام مصرف مواد افیونی مسدود کند. هنگامی که MAT همراه با سایر روش های درمانی مانند مشاوره و گروه درمانی استفاده می شود، می تواند راهی بسیار موثر برای بیماران به منظور شکستن چرخه اعتیاد باشد. MAT همچنین می‌تواند به صورت سرپایی صورت پذیرد و  بیماران اجازه دارند تا به خدمات مراقبتی  دسترسی آزادانه داشته باشند، بدون اینکه مجبور باشند همه چیز را برای مدت چند هفته یا ماه رها کنند، این نوع معالجه مانند یک برنامه اقامتی میباشد.

بیشتر افرادی که تجربه ای اعتیاد یا اختلالات مصرف مواد را نداشته باشند ممکن است متوجه نباشند که این بیماری ها شرایط بحرانی محسوب می شوند، دقیقاً مانند سایر انواع بیماری های جسمی و روانی. بیماران برای بهبود خود نیاز به حمایت عزیزان ، مراقبت توسط متخصصان درمان و دسترسی به جامعه ای از همتایان متمرکز بر بهبودی دارند. مطالعات نشان داده است افرادی که برای درمان اعتیاد خود به مراکز درمان رسمی مراجعه می کنند بهترین شانس ممکن را برای حفظ بهبودی در طول زمان و بازگشت به کار، مدرسه و سایر فعالیت های زندگی دارند.

 

her stim 1
با ما در بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، تجربه‌ی بهترین روش‌های درمان اعتیاد را کسب کنید.